Miejska
Komunikacja
Samochodowa Sp. z o.o.
||
logo

kom bip ico0Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Mielcu informuje, że dokonany został wybór ofert najkorzystniejszych w postępowaniu dotyczącym sprzedaży autobusu używanego marki Autosan H6-20 stanowiącego własność Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Mielcu.

Komisja przetargowa dokonała oceny złożonych ofert i uznała za najkorzystniejszą ofertę  złożoną przez Firmę:

SKUP ZŁOMU I AUTOBUSÓW Paweł Tkaczyk
Ul. Dygata 2c/75, 01-748 Warszawa

za cenę: 3 140 zł brutto


Uzasadnienie wyboru: komisja dokonała wyboru ofert najkorzystniejszych na podst. najwyższej ceny.

kom bus icoInformujemy pasażerów, że od 15 października 2018 r. (poniedziałek) nastąpią zmiany na liniach 6 i 8.

Linia nr 6:

 • Kurs z godz. 13:40 z Dworca zostanie przesunięty na godz. 13:50;
 • Kurs z godz. 14:40 z Dworca zostanie przesunięty na godz. 14:45.


Linia nr 8:

 • Kurs z godz. 6:25 z Dworca zostanie przyspieszony na godz. 6:20;
 • Kurs z godz. 7:00 z Młodochowa zostanie przyspieszony na godz. 6:55 i dodatkowo autobus od Borków Nizińskich do Brzyścia będzie jeździł przez Babichę (żaden dotychczasowy przystanek nie będzie pominięty);
 • Kurs z godz. 14:40 z Dworca również będzie jeździł przez Babichę (po wysadzeniu pasażerów na Brzyściu, autobus zawróci i pojedzie przez Babichę w stronę Borków Nizińskich);
 • Kurs z godz. 15:15 z Młodochowa zostanie przesunięty na godz. 15:25.

Szczegółowy rozkład jazdy zostanie zamieszczony na przystankach.

Plakat ETZT 2018Miasto Mielec po raz pierwszy w tym roku było uczestnikiem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbywającego się w dniach 16-22 września w  miastach całej Europy.


Aby zachęcić mieszkańców naszego miasta do korzystania z różnych form komunikacji, alternatywnych dla samochodów, Urząd Miejski i MKS Mielec przygotowały w ramach kampanii szereg wydarzeń i konkursów:

 • konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych klas I-III

 • MIEJSCA 1-3

  PRACE WYRÓŻNIONE

  POZOSTAŁE PRACE

 • Konkurs przesiadkowy „Zbierz przesiadki i wygraj nagrodę” w ramach którego uczestnicy rywalizowali ze sobą w zakresie zebrania jak największej liczby przesiadek za 0 zł.
 • W dniu 21.09.2018 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu – można było podróżować komunikacją miejską za darmo.

Finał obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbył się 22 września wspólną zabawą i eventem na placu AK, podczas którego wręczono nagrody zwycięzcom konkursów, odbyła się także  próba bicia rekordu w ilości osób przebywających w autobusie – zebrało się100 osób, które wzięły udział w zabawie. Następnie dzieciaki mogły okleić autobus kolorowymi naklejkami. Kolejnym punktem wydarzenia była akcja ustawienia autobusu i samochodów na Alei Niepodległości, która miała pokazać ile miejsca na drodze zajmują samochody, a ile autobus, w którym zmieściłyby się osoby podróżujące w tymi samochodami.
Na koniec imprezy wyruszył „bus-party”, który przejechał głównymi ulicami miasta.

Film – „Bus-party”

Ostatnim elementem Europejskiego Tygodnia  Zrównoważonego Transportu w Mielcu był rajd rowerowy  pod hasłem „Mielec na rower” który odbył się w niedzielę 23 września na Placu AK.

GALERIA ZDJĘĆ


 

Informujemy pasażerów, że od 5 października (piątek), w związku z otwarciem al. Kwiatkowskiego, autobusy komunikacji miejskiej (linie 13, 20 i 20A) wracają na swoje podstawowe trasy przez ul. Przemysłową.

kom icoInformujemy, że w związku z awarią hydrauliczną Punkt Obsługi Klienta przy al. Niepodległości 7 jest nieczynny do odwołania. Punkt Obsługi Klienta został przeniesiony do budynku Dworca przy ul. Jagiellończyka 7 i jest czynny w godzinach:

poniedziałek - piątek    7:30 - 17:00

sobota                            7:00 - 14:00

niedziela                         nieczynne

Zapraszamy do pozostałych naszych punktów:
Centrum Obsługi Klienta – ul. Moniuszki 12
Punkt Obsługi Klienta – ul. Rynek 6
Punkt Obsługi Klienta (Galeria) – ul. Powstańców W-wy 4

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim

urządzeniu.