Miejska
Komunikacja
Samochodowa Sp. z o.o.
||
logo

 

informacja www
nowa taryfa


Informujemy, że od 1 lipca 2018 r. obowiązuje nowa taryfa cen i opłat za usługi przewozowe w komunikacji miejskiej.

Pasażerowie mogą korzystać z nowej, uproszczonej taryfy biletowej, nowej struktury biletów papierowych i elektronicznych, przesiadać się wielokrotnie do autobusów innych linii w ramach jednej ceny biletu, korzystać z tańszych biletów okresowych bez żadnych ograniczeń co do limitu przejazdów i trasy przejazdu, dokonywać płatności za bilet jednorazowy bankomatową kartą zbliżeniową. Ponadto od 1 lipca będzie obowiązuje tylko jedna ulga biletowa na poziomie 50 %.

Najważniejsze zmiany w nowej taryfie:

 • nowe strefy biletowe,
 • nowe wzory biletów papierowych,
 • nowy sposób dokonywania opłat za bilet jednorazowy,
 • niższe ceny biletów jednorazowych na ekarcie oraz możliwość korzystania z wielu przesiadek w ramach jednego biletu,
 • niższe ceny biletów dobowych (bilety ważne na wszystkich liniach w miejskiej i podmiejskiej strefie biletowej 0+1),
 •  bilety okresowe ważne w strefie 0 bez żadnych ograniczeń co do limitu przejazdu,
 • bilety okresowe ważne w strefie biletowej 0+1 bez żadnych ograniczeń co do trasy przejazdu,
 • niższe ceny biletów okresowych na okaziciela (bilety ważne na okres kolejnych 30 dni),
 • bilet uczniowski miesięczny dostępny również dla uczniów szkół ponadpodstawowych (szczegóły za zakładce "Bilety uczniowski").    

 

Podstawa prawna

 1. UCHWAŁA NR XLI/412/2017 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU  z dnia 19 grudnia 2017 r.  w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, sposobu ustalania wysokości opłaty dodatkowej oraz manipulacyjnej, przepisów taryfowych w komunikacji miejskiej w Mielcu, realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Mielec oraz gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.


Zmiana do uchwały dotycząca załącznika nr 1 Strefy biletowe:

UCHWAŁA  XLVIII/473/2018 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU  z dnia 28 maja 2018 r.

 1. UCHWAŁA NR XLI/413/2017 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU  z dnia 19 grudnia 2017 r.  w sprawie ustalenia uprawnień do przejazdów bezpłatnych i ulgowych w komunikacji miejskiej w Mielcu, realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Mielec oraz gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim

urządzeniu.