MKS

Kontakty

BIP

logoMiasta

 

Komunikaty

Komunikaty

Oferta pracy

uwaga

Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Mielcu poszukuje osoby na stanowisko:

 

ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Wymagania:

 • - wykształcenie kierunkowe: elektromechanik pojazdów samochodowych,
 • - doświadczenie w zakresie mechaniki i elektromechaniki pojazdów samochodowych (mile widziane doświadczenie w obsłudze pojazdów ciężarowych i autobusów)
 • - podstawowe umiejętności obsługi komputera i programów diagnostycznych,
 • - umiejętność pracy w zespole.

 

Osoby zainteresowane prosimy o złożenie CV na adres:

MKS Sp. z o.o., ul. Moniuszki 12, 39-300 Mielec lub w formie elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rozbiórka hali warsztatowej na terenie zajezdni

uwaga

Informujemy, że rozpoczęły się prace związane z rozbiórką hali warsztatowej zlokalizowanej na terenie zajezdni MKS przy ul. Moniuszki 12. W miejsce dotychczas eksploatowanego budynku powstanie nowoczesny obiekt przeznaczony do obsługi autobusów komunikacji miejskiej. Zadanie realizowane jest w ramach kompleksowego projektu pn. „Poprawa jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego dla MOF Mielec”. Zakończenie inwestycji planowane jest na miesiąc lipiec 2018r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmiany w kursowaniu autobusów od 17.07.2017r.

uwagaInformujemy, że od 17 lipca 2017 roku, w związku z remontem, zostanie wyłączona z ruchu autobusów ul. Wyszyńskiego. Wszystkie kursy linii, które przejeżdżały dotychczas przez ul. Wyszyńskiego zostaną skierowane na ul. Świętej Kingi, gdzie zostaną postawione 3 tymczasowe przystanki.

Największe zmiany dotyczą poniższych linii:

 • Linia 28 
 • przystanek początkowy: Świętej Kingi 01 – Wolności 8 „Leśna Polana” – dalej bez zmian (powrót tą sama trasą)
 • .
 • Linia 27 
 • przystanek początkowy: Świętej Kingi 01, tak jak linia 28
 • .
 • Linia 29 
 • przystanek początkowy: Powstańców Warszawy 05 – dalej prosto ulicą Powstańców Warszawy w stronę ul. Szafera (przystanek przy ul. Zygmuntowskiej nie będzie obsługiwany!)
 • .
 • Linia 31 
 • przystanek początkowy: Powstańców Warszawy 05,  tak jak linia 29.

Szczegółowa lokalizacja przystanków i mapa objazdu dostępna jest tutaj.

Utrudnienia w ruchu mają potrwać do 30 listopada 2017 roku.

Wyłączenie z ruchu odcinka al. Kwiatkowskiego

uwaga

Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o. o. w Mielcu zawiadamia pasażerów, że od 31 lipca 2017 roku, w związku z remontem, zostanie wyłączony z ruchu autobusów odcinek al. Kwiatkowskiego od ronda przy ul. Przemysłowej do skrętu w ul. Szafera. Kursy linii 21, 29, 29A, 30 i 31, które przejeżdżały dotychczas przez ten odcinek zostaną skierowane na ul. Długą.
Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca sierpnia 2017 roku.
 
 
 

Zmiany w kursowaniu autobusów MKS od 26.06.2017. - objazd

uwaga

Zawiadamiamy pasażerów, że w związku z zamknięciem od 26 czerwca 2017r. wjazdu na rondo przy ul. Wojska Polskiego od strony Bramy Głównej, nastąpi zmiana kursowania niektórych linii.

Autobusy, które kursowały na trasie Brama Główna – Rondo – Wojska Polskiego 2 „UTA” Docelowy, na czas zamknięcia ronda, będą wjeżdżały w Bramę Główną, przejadą przez teren Strefy i wyjadą na przystanek Wojska Polskiego 2 „UTA” Docelowy. Powrót tą samą trasą.

Na trasie przejazdu przez Strefę będą obsługiwane wszystkie przystanki. Przystanki „Wojska Polskiego 1 RONDO” Powrotny  i SSE Brama Główna „Elektrociepłownia” Docelowy będą nieczynne od 26 czerwca do 30 września 2017 roku.

MAPA OBJAZDU - TUTAJ

Od 10 lipca do 30 września 2017r.  planowane jest całkowite zamknięcie wjazdu na rondo przy ul. Wojska Polskiego, w związku z czym nieczynne będą również przystanki
Wojska Polskiego 2 „UTA” Powrotny, Wojska Polskiego 1 „Rondo” Docelowy, Kwiatkowskiego 3 „Rondo” oraz Partyzantów 3 „Rondo”.