MKS

Kontakty

BIP

logoMiasta

 

Komunikaty

Druga dostawa autobusów oraz montaż elektronicznych tablic na przystankach

mini18 lipca 2011 roku firma Solaris dostarczyła do Mielca 7 kolejnych autobusów marki Solaris Urbino 8,9 LE. Przypomnijmy, że dostawa pojazdów zgodnie z harmonogramem podzielona została na dwie części. Pierwsza grupa 3 pojazdów pojawiła się na zajezdni MKS 30 grudniu 2010 roku.

Uroczystego poświęcenia drugiej partii autobusów dokonał Ks. Janusz Kłęczek -Proboszcz Parafii Św. Mateusza w Mielcu. Uroczystego poświęcenia dokonano 24 lipca 2011r. na którym obecni byli m.in. pracownicy MKS oraz zaproszeni goscie.

 100_0260   100_0265   100_0268

 2011_07_24_MKS_Poswiecenie_Autobusow_001   2011_07_24_MKS_Poswiecenie_Autobusow_026   2011_07_24_MKS_Poswiecenie_Autobusow_027
  
   2011_07_24_MKS_Poswiecenie_Autobusow_030   2011_07_24_MKS_Poswiecenie_Autobusow_036   2011_07_24_MKS_Poswiecenie_Autobusow_041
 
   2011_07_24_MKS_Poswiecenie_Autobusow_072   IMG_0316   IMG_0321
 
Autobusy to nowe, 9-metrowe, niskowejściowe pojazdy marki Solaris Urbino 8,9 LE zasilane olejem napędowym. Nowe autobusy zastąpiły stare wyeksploatowane Autosany H9-35. 

Zakup autobusów to kolejny etap realizacji projektu pn. ”Rozbudowa i modernizacja infrastruktury transportu publicznego w Mielcu wraz z wymianą taboru autobusowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Autobusy posiadają niską podłogę na długości 2/3 powierzchni, pierwsze i drugie drzwi są bezstopniowe.

Ponadto autobusy posiadają funkcję ECAS („przyklękania”), pozwalające na obniżenie prawej strony autobusu w celu ułatwieni wsiadania i wysiadania osobom niepełnosprawnym.

Naprzeciw II drzwi znajduje się obszerne miejsce dla pasażerów stojących oraz stanowisko przystosowane do przewozu wózka inwalidzkiego, w drzwiach jest ręcznie odkładana rampa do wjazdu wózka z czujnikiem otwarcia, przycisk sygnalizacyjny dla osoby niepełnosprawnej – wewnętrzny i zewnętrzny.

Autobusy posiadają układ sterowania drzwi zapewniający sygnalizację świetlną i dźwiękową dla kierowcy informującą o zamiarze wysiadania przez pasażera wybranymi przez niego drzwiami  – funkcja „przystanku na żądanie” oraz osobną sygnalizację świetlną i dźwiękową dla kierowcy informującą o zamiarze wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim.


mini22 lipca 2011r. firma R&G Plus Sp. z o.o. dostarczyła i zamontowała tablice elektroniczne na przystankach. Tablice zamontowane zostały przy al. Niepodległości, ul. Wolności oraz dwie na przystankach w Rynku. Tablice przedstawiają rozkład jazdy autobusów w czasie rzeczywistym. Położenie wszystkich autobusów MKS jest stale monitorowane za pomocą GPS i łączności GPRS. W efekcie, rzeczywisty czas odjazdu autobusów, z uwzględnieniem wszelkich występujących utrudnień w ruchu, wyświetla się na elektronicznych tablicach zainstalowanych na przystankach, a w Internecie i w telefonie komórkowym dostępne są również informacje dla każdego przystanku. Głównym atutem systemu jest łatwiejsze planowanie podróży i oszczędność czasu pasażerów.

Montaż tablic na przystankach jest ostatnim etapem realizacji projektu pn. Rozbudowa i modernizacja infrastruktury techniczno komunikacyjnej lokalnego transportu publicznego w Mielcu wraz z wymianą taboru autobusowego” realizowanego przez MKS.

IMG_0707

 Fot. Tablica elektroniczna na przystanku przy al. Niepodległości
 
 
Finansowe zakończenie realizacji projektu planowane jest na 31.08.2011r.
 
 
 
 
INWESTUJEMY W ROZWÓJ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
 
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013
 
logotypy_rpo2