UCHWAŁA NR IX/50/2011 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU z dnia 8 kwietnia 2011 r. w sprawie: określenia przepisów porządkowych związanych z gminnym regularnym przewozem osób (Dz.U.W.P Nr 56 z dnia 27.04.2011r. poz. 1101)
UCHWAŁA NR XLI/412/2017 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, sposobu ustalania wysokości opłaty dodatkowej oraz manipulacyjnej, przepisów taryfowych w komunikacji miejskiej w Mielcu realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Mielec oraz gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego (Dz.U.W.P. z dnia 10 stycznia 2018 r. poz. 155)
UCHWAŁA NR XLVIII/473/2018 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU z dnia 28 maja 2018 r. (Dz.U.W.P. z dnia 12 czerwca 2018 r. poz. 2767) (zmiana dotyczy załącznika nr 1 do uchwały Nr XLI/412/2018 Rady Miejskiej w Mielcu z 19 grudnia 2017 r. - Strefy bietowe)
UCHWAŁA NR XII/117/2019 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU z dnia 26 września 2019 r. (Dz.U.W.P. z dnia 8 października 2019 r. poz. 4727) (zmiana dotyczy załącznika nr 1 do uchwały Nr XLI/412/2018 Rady Miejskiej w Mielcu z 19 grudnia 2017 r. - Strefy bietowe)
Uchwała Nr XLIX/503/2022 Rady Miejskiej w Mielcu z dnia 28 lipca 2022 (Dz.U.W.P. z dnia 16 sierpnia 2022 r. poz. 3019) (zmiana dotyczy załącznika nr 2 - Ceny i załącznika nr 3 - Przepisy taryfowe - do uchwały Nr XLI/412/2018 Rady Miejskiej w Mielcu z 19 grudnia 2017 r.)
UCHWAŁA NR XLI/413/2017 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie: ustalenia uprawnień do przejazdów bezpłatnych i ulgowych w komunikacji miejskiej w Mielcu realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Mielec oraz gmin, które przystpiły do porozumień międzygminnych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego (Dz.U.W.P z dnia 9 stycznia 2018 r. poz. 110)
UCHWAŁA NR XLIV/454/2022 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU z dnia 31 marca 2022 r. (Dz.U. z dnia 11 kwietnia 2022 r. poz. 1630) (zmiana dotyczy nadania bezpłatnych uprawnień dla obywateli Ukrainy)
Regulamin posługiwania się biletami elektronicznymi dla użytkowników aplikacji mobilnej mbilet - Mielecka Karta Miejska (Załącznik nr 1 do Uchwały Zarządu nr 8/2023 z dnia 26.052023 r.)
UCHWAŁA NR XXXVIII/335/2014 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU z dnia 27 marca 2014 r. w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Mielca Programu działań na rzecz rodzin wielodzietnych pod nazwą „Mielecka Karta Rodziny Trzy Plus" (Dz.U.W.P. z dnia 15 kwietnia 2014r. poz. 1308)
UCHWAŁA NR XXIV/248/2016 RADY MIEJSKIEJ W MIELCU z dnia 20 października 2016 r. o zmianie uchwały w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Mielca Programu działań na rzecz rodzin wielodzietnych pod nazwą „Mielecka Karta Rodziny Trzy Plus" (Dz.U.W.P. z dnia 28 listopada 2016r. poz. 3669)
Deklaracja dostępności Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Mielcu
Wstęp
Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Mielcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej mks-mielec.pl.
Data publikacji strony internetowej:2017-12-02
Data ostatniej istotnej aktualizacji strony internetowej która może mieć wpływ na kwestie dostępności cyfrowej:2018-09-01
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
brak możliwości kontrastowego wyświetlenia stron.
Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o. o. deklaruje dołożenie starań, aby zamieszczane na stronie materiały i funkcjonalności spełniały wytyczne związane z dostępnością.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-21
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji:2024-03-27
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Informacja o ułatwieniach dla użytkowników:
Możliwa zmiana rozmiaru strony. Przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony. Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy: [CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok [CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok.
Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 17-5837733 w.30. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Procedura
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Dostępność architektoniczna
Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o. o. obsługuje klientów w następujących lokalizacjach: Budynek główny przy ul. Moniuszki 12 w Mielcu
Przed budynkiem wydzielono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Budynek posiada możliwość wjazdu dla wózków inwalidzkich na poziomie parteru.
Na parterze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na parterze budynku można (bezpośrednio) załatwić wszystkie sprawy z zakresu obsługi klienta korzystając z osoby wyznaczonej do udzielenia pomocy.
Budynek nie posiada windy.
Do budynku mogą wejść osoby z psem asystującym. Warunkiem jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Lokal przy ul. Rynek 6 (Punkt Obsługi Klienta)
Przed lokalem na terenie Rynku Starego Miasta wydzielone są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Osoby ze szczególnymi potrzebami mogą załatwić sprawy z zakresu obsługi klienta w Punkcie zlokalizowanym na "Dworcu Przesiadkowym" przy ul. Jagiellończyka 7 w Mielcu.
W lokalu zainstalowane urządzenie głośnomówiące.
Lokal nie posiada podjazdu dla wózków inwalidzkich.
Do lokalu mogą wejść osoby z psem asystującym. Warunkiem jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Budynek dworca przesiadkowego przy ul. Jagiellończyka 7
Na terenie dworca wydzielone są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Budynek posiada możliwość wjazdu dla wózków inwalidzkich (poziom terenu).
W budynku znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wykonane są obniżenia dla zjazdu wózków inwalidzkich w obrębie przejść dla pieszych.
W okienkach informacji i Punktu Obsługi Klienta zainstalowane są urządzenia głośnomówiące.
Do budynku mogą wejść osoby z psem asystującym. Warunkiem jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Informacja dodatkowa: W budynkach nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.
Aplikacje mobilne
Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o. o. nie udostępnia aplikacji mobilnych.
Projekt pn. „Poprawa jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego dla MOF Mielec” realizowany jest przez Gminę Miejską Mielec w partnerstwie z Gminą Przecław w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Celem projektu, jest zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Mielca poprzez rozwój i integrację systemów publicznego transportu zbiorowego w mieście.Zakres projektu obejmuje:
Zakup 14 niskoemisyjnych jednostek taboru pasażerskiego,
Budowę i przebudowę linii komunikacji miejskiej (przedłużenie ul. Powstańców Warszawy),
Budowę pętli autobusowej na skrzyżowaniu ul. Szarych Szeregów i Powstańców Warszawy wraz z infrastrukturą towarzyszącą,
Budowę parkingu „Park & Ride” z 69 miejscami parkingowymi jako etap I przebudowy dworca przesiadkowego,
Budowę ścieżek rowerowych o długości 2,8 km i chodnika wzdłuż ul. Powstańców Warszawy,
Budowę zaplecza technicznego (budynek warsztatowy, myjnia dla autobusów i infrastruktura towarzysząca),
Budowę zatoki autobusowej w Rzemieniu.
Wykonanie opracowań: a. System identyfikacji wizualnej publicznego transportu zbiorowego i informacji komunikacyjnej miasta Mielca b. Optymalizacja rozkładu jazdy c. Program ograniczenia niskiej emisji d. Studium planowania układów komunikacyjnych dla MOF
Wraz zakupem taboru zaplanowano następujące zmiany w rozkładzie jazdy: - utworzenie nowych linii komunikacyjnych o nr 3 i 7, - przedłużone linii o nr 5 - zwiększenie częstotliwości kursowania na linii „K” (po wdrożeniu optymalizacji będzie to linia nr 1)
W efekcie inwestycja przyczyni się do rozwoju i integracji systemów publicznego transportu zbiorowego w mieście.
Wartość projektu ogółem wynosi: 44 976 719,78 zł, zaś wartość dofinansowania (wkładu Funduszy Europejskich): 29 835 136,78 zł. Projekt rozpoczął się 27 lipca 2015 r., a jego ostateczne zakończenie planowane jest na 26 października 2018 r.
Miejska Komunikacja Samochodowa sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu, powołała Inspektora Ochrony Danych Osobowych w osobie Pani Katarzyny Bieniek. Z inspektorem ochrony danych możecie się Państwo skontaktować pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 17 583 16 69
W latach 2010 - 2011 Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. zrealizowała projekt pn.: „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury techniczno komunikacyjnej lokalnego transportu publicznego w Mielcu wraz z wymianą taboru autobusowego”. Spółka złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie w czerwcu 2009r. Po pozytywnej ocenie formalnej, merytorycznej i strategicznej wniosek został wyłoniony do dofinansowania.
Umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a MKS została podpisana 29 lipca 2010r.
Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, oś priorytetowa 2. Infrastruktura techniczna, działanie 2.1. Infrastruktura komunikacyjna, schemat D Transport publiczny. Wysokość dofinansowania wyniosła 7 905 152,26 zł, zaś całkowita wartość projektu to kwota 11 595 182,04zł.
Głównym celem projektu było zwiększenie dostępu oraz poprawa systemu komunikacji miejskiej i powiązań komunikacyjnych na obszarze Gminy Miejskiej oraz gmin sąsiadujących, poprzez utworzenie i uruchomienie nowoczesnych zintegrowanych systemów zarządzania i monitorowania flotą pojazdów MKS wraz z wymianą taboru autobusowego oraz wdrożenie systemu Mieleckiej Karty Miejskiej w formie elektronicznej portmonetki
Realizacja projektu obejmowała następujące etapy:
Adaptacja istniejącego budynku MKS do celów zarządzania dynamiczną informacją pasażerską więcej
Wyposażenie w niezbędny sprzęt i infrastrukturę z oprogramowaniem budynku MKS i taboru w tym:
a) Doposażenie posiadanego taboru tj.: - tablice elektroniczne wewnątrz autobusów - kasowniki - autokomputery - urządzenia niezbędne do nawiązania łączności z centrum zarządzania b) Zakup i instalacja sprzętu informatycznego niezbędnego do funkcjonowania centrum m.in. komputery, sieć, serwer. c) Zakup oprogramowania komputerowego3. Zakup wolnostojących punktów doładowań biletów elektronicznych (6 szt.)
Zakup bezkontaktowych kart elektronicznych
Zakup elektronicznych tablic na przystankach (3-wierszowch i 5 wierszowych)