logo-na-swieta Miejska
Komunikacja
Samochodowa Sp. z o.o.
||
||
logo

Plakat ETZT 2018Miasto Mielec po raz pierwszy w tym roku było uczestnikiem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbywającego się w dniach 16-22 września w  miastach całej Europy.


Aby zachęcić mieszkańców naszego miasta do korzystania z różnych form komunikacji, alternatywnych dla samochodów, Urząd Miejski i MKS Mielec przygotowały w ramach kampanii szereg wydarzeń i konkursów:

  • konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych klas I-III

  • MIEJSCA 1-3

    PRACE WYRÓŻNIONE

    POZOSTAŁE PRACE

  • Konkurs przesiadkowy „Zbierz przesiadki i wygraj nagrodę” w ramach którego uczestnicy rywalizowali ze sobą w zakresie zebrania jak największej liczby przesiadek za 0 zł.
  • W dniu 21.09.2018 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu – można było podróżować komunikacją miejską za darmo.

Finał obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbył się 22 września wspólną zabawą i eventem na placu AK, podczas którego wręczono nagrody zwycięzcom konkursów, odbyła się także  próba bicia rekordu w ilości osób przebywających w autobusie – zebrało się100 osób, które wzięły udział w zabawie. Następnie dzieciaki mogły okleić autobus kolorowymi naklejkami. Kolejnym punktem wydarzenia była akcja ustawienia autobusu i samochodów na Alei Niepodległości, która miała pokazać ile miejsca na drodze zajmują samochody, a ile autobus, w którym zmieściłyby się osoby podróżujące w tymi samochodami.
Na koniec imprezy wyruszył „bus-party”, który przejechał głównymi ulicami miasta.

Film – „Bus-party”

Ostatnim elementem Europejskiego Tygodnia  Zrównoważonego Transportu w Mielcu był rajd rowerowy  pod hasłem „Mielec na rower” który odbył się w niedzielę 23 września na Placu AK.

GALERIA ZDJĘĆ