logo-na-swieta Miejska
Komunikacja
Samochodowa Sp. z o.o.
||
||
logo

kom icoW dniu 18 grudnia 2017r. do spółki trafiły dwa nowe 9 metrowe autobusy SanCity 9LE, które zastąpią stare pojazdy, dotychczas eksploatowane przez spółkę. To efekt umowy zawartej w dniu 7 lipca 2017r. pomiędzy firmą Autosan Sp. z o.o. a MKS. Nowe autobusy przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych oraz spełniają normę emisji spalin Euro 6. Posiadają również dodatkowe udogodnienia takie jak klimatyzację, system monitoringu, wewnętrzne i zewnętrzne zapowiedzi dla pasażerów, moduł multimedialnej informacji pasażerskiej, USB, WiFi.

Autobusy mają także nowe oznakowanie oraz barwy: podstawowym kolorem malowania jest czerwony natomiast elementem uzupełniającym jest srebrny aluminiowy.
Nowością jest również wygląd kasowników, które posiadają duży, czytelny i wyraźnie podświetlany w technologii LED wyświetlacz graficzny LCD o dużej rozdzielczości. Komunikacja z kasownikiem będzie odbywać się z wykorzystaniem panelu dotykowego, na którym w sposób przejrzysty prezentowane będzie menu dla pasażera. Kasownik posiada możliwość kasowania zarówno biletów papierowych jak i rejestrację kart elektronicznych.

Nowy sposób malowania i oznakowania to efekt systematycznego wdrażania zapisów zawartych w dokumencie „System identyfikacji wizualnej publicznego transportu zbiorowego i informacji komunikacyjnej miasta autosan suncity 01

autosan suncity 02