Miejska
Komunikacja
Samochodowa Sp. z o.o.
||
logo

Plakat ETZT 2018Miasto Mielec po raz pierwszy w tym roku było uczestnikiem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbywającego się w dniach 16-22 września w  miastach całej Europy.


Aby zachęcić mieszkańców naszego miasta do korzystania z różnych form komunikacji, alternatywnych dla samochodów, Urząd Miejski i MKS Mielec przygotowały w ramach kampanii szereg wydarzeń i konkursów:

  • konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych klas I-III
  • Konkurs przesiadkowy „Zbierz przesiadki i wygraj nagrodę” w ramach którego uczestnicy rywalizowali ze sobą w zakresie zebrania jak największej liczby przesiadek za 0 zł.
  • W dniu 21.09.2018 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu – można było podróżować komunikacją miejską za darmo.

Finał obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbył się 22 września wspólną zabawą i eventem na placu AK, podczas którego wręczono nagrody zwycięzcom konkursów, odbyła się także  próba bicia rekordu w ilości osób przebywających w autobusie – zebrało się100 osób, które wzięły udział w zabawie. Następnie dzieciaki mogły okleić autobus kolorowymi naklejkami. Kolejnym punktem wydarzenia była akcja ustawienia autobusu i samochodów na Alei Niepodległości, która miała pokazać ile miejsca na drodze zajmują samochody, a ile autobus, w którym zmieściłyby się osoby podróżujące w tymi samochodami.
Na koniec imprezy wyruszył „bus-party”, który przejechał głównymi ulicami miasta.

Film – „Bus-party”

Ostatnim elementem Europejskiego Tygodnia  Zrównoważonego Transportu w Mielcu był rajd rowerowy  pod hasłem „Mielec na rower” który odbył się w niedzielę 23 września na Placu AK.

 

 

kom bus icoInformujemy pasażerów, że w dniu 19 września 2018 r. (środa) w godzinach 11:00 – 14:00 oraz w dniu 21 września (piątek) w godzinach 7:30 – 14:00, w związku z organizacją „Uroczystości nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu”, nastąpi zamknięcie odcinka al. Niepodległości od skrzyżowania z ul. Kusocińskiego do skrzyżowania z ul. Biernackiego.

Z tego powodu autobusy komunikacji miejskiej w stronę al. Kwiatkowskiego będą kursowały objazdem przez ul. Kusocińskiego, Staffa i Biernackiego, z powrotem przez ul. Grunwaldzką.

Linia K w stronę Os. Lotników będzie kursowała ul. Kusocińskiego, al. Niepodległości do ul. Kochanowskiego. Powrót normalną trasą.

Przystanki Niepodległości 05 Plac oraz Niepodległości 06 będą nieczynne w podanych godzinach. Autobusy będą się dodatkowo zatrzymywały na przystanku Kusocińskiego SCK 01.

kom bip ico0
kom bip ico

kom bip ico0kom bip ico0Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Mielcu informuje, że dokonany został wybór ofert najkorzystniejszych w postępowaniu dotyczącym sprzedaży autobusów używanych marki Jelcz 120M/CNG - 4 szt., Jelcz 120M - 1 szt., Jelcz PR 110/CNG - 1 szt. stanowiących własność Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Mielcu.

Komisja przetargowa dokonała oceny złożonych ofert i uznała za najkorzystniejsze oferty złożone przez Firmę:

NAZWA I ADRES FIRMY NR BOCZNY AUTOBUSU CENA BRUTTO
Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjne JHS Jan Skowron,
Podleszany 215, 39-300 Mielec
150 6 200,00 zł
182 6 200,00 zł
186 6 200,00 zł
204 6 200,00 zł
205 6 200,00 zł
  190 6 200,00 zł


Uzasadnienie wyboru: komisja dokonała wyboru ofert najkorzystniejszych na podst. najwyższej ceny.

Postępowanie dotyczące sprzedaży autobusu używanego marki Autosan H6-20 o nr bocznym 198 zakończyło się bez rozstrzygnięcia.

kom bus icoInformujemy pasażerów, że od 20 września 2018 r. (czwartek), w związku z otwarciem ul. Witosa oraz przedłużenia ul. Powstańców Warszawy, autobusy wracają na swoje podstawowe trasy (linia 20, 20A oraz kurs linii 28 z godz. 6:00 z ul. Majowej).

Jednocześnie informujemy, że od najbliższego weekendu (22 – 23 września) nie będzie już zamykany Rynek Starego Miasta w soboty od godz. 14:00 do niedzieli do godz. 22:00, w związku z czym autobusy wracają na swoje podstawowe trasy. Objazd przez ul. Staszica nie będzie już funkcjonował.

kom icoInformujemy, że w związku z awarią hydrauliczną Punkt Obsługi Klienta przy al. Niepodległości 7 jest nieczynny do odwołania. Punkt Obsługi Klienta został przeniesiony do budynku Dworca przy ul. Jagiellończyka 7 i jest czynny w godzinach:

poniedziałek - piątek    7:30 - 17:00

sobota                            7:00 - 14:00

niedziela                         nieczynne

Zapraszamy do pozostałych naszych punktów:
Centrum Obsługi Klienta – ul. Moniuszki 12
Punkt Obsługi Klienta – ul. Rynek 6
Punkt Obsługi Klienta (Galeria) – ul. Powstańców W-wy 4

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim

urządzeniu.